تکنولوژی

مدیرعامل پیشین HP و Oracle در سن ۶۲ سالگی درگذشت

مارک هرد مدیرعامل سابق دو شرکت HP و Oracle در سن ۶۲ سالگی درگذشت.

او ماه گذشته و بنا به دلایل مربوط به سلامتی خود شرکت Oracle را ترک و مدیریت آن را به سافرا کتز و لری الیسون واگذار کرد. خبر درگشت هرد را الیسون از طریق یک ایمیل به کارکنان اعلام نمود.

مارک هرد و سافرا کتز از سال ۲۰۱۴ به صورت مشترک مدیرعامل شرکت Oracle بودند و در همین بازه زمانی سهام این کمپانی بیش از ۳۷ درصد رشد کرد. پیش از حضور در Oracle، هرد مدیریت HP را بر عهده داشت و در مدت ۵ سال توانست ارزش سهام این شرکت را بیش دو برابر کند.

الیسون در مورد درگذشت هرد، طی یک بیانیه‌ای اعلام کرد:«« اعلام خبر درگذشت مارک هرد به کارکنان که امروز صبح و به خاطر بیماری به وقوع پیوست، بسیار غم‌انگیز و ناراحت‌کننده است. شرکت ما یکی از بهترین و عزیزترین مدیران خود را دست داد که توانسته بود بر زندگی بسیاری از ماها تأثیر بگذارد. قطعاً همه ما نبودش را احساس خواهیم کرد و دلمان برای توانایی او در حل سریع مسائل، بررسی و برطرف کردن مشکلات تنگ خواهد شد و برخی از ما دلمان برای دوستی‌هایمان تنگ می‌شود. مارک با مرگ خود همسر، دو دختر و خانواده بزرگ‌ترش را در Oracle تنها گذاشت»».

هنوز مشخص نیست تکلیف مدیریت Oracle چه خواهد شد ولی به نظر می‌رسد فعلاً سافرا کتز و لری الیسون اداره امور را بر عهده خواهند داشت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن