تکنولوژی

گزینه اعمال محدودیت استفاده از رایانه به محصولات مایکروسافت آمد

ویژگی‌های کنترل والدین و محدود کردن استفاده از نرم‌افزارهای مختلف مدتی است به سیستم عامل‌های مختلف آمده‌اند و حالا مایکروسافت نیز می‌خواهد این قابلیت‌ها را در اختیار کاربران قرار دهد به همین دلیل آن را با آپدیت ۱۹۰۹ ایکس‌باکس وان منتشر کرد.

پیش از این افراد می‌توانستند مدت استفاده از یک دستگاه را محدود کنند اما حالا امکان اعمال محدودیت برای برنامه‌ها و بازی‌های خاص به وجود آمده است. برای استفاده از این تنظیمات، شما باید با اکانت مایکروسافت خود گروهی خانوادگی بسازید و از آن‌جا دستگاه‌های لینک شده به آن حساب کاربری را ببینید و محدودیت‌های مدنظر را اعمال کنید. این دستگاه‌ها می‌توانند رایانه‌های دارای ویندوز ۱۰، کنسول‌های ایکس‌باکس وان‌پلاس و دستگاه‌های اندرویدی دارای مایکروسافت لانچر باشند. لازم به ذکر است که لانچر کمپانی مالک ویندوز گزینه Screen Time را مدتی می‌شود در اختیار کاربران قرار داده است.

اگر این گزینه‌ها را فعال کنید، کودکان متوجه خواهند شد که چه مقدار دیگر می‌توانند از گوشی استفاده کنند. آنها همچنین می‌توانند از والدین بخواهند این مدت زمان را بیشتر نمایند که امکان انجام این کار از طریق مایکروسافت لانچر یا ایمیل وجود دارد. اعضای خانواده نیز می‌توانند ببینند در یک هفته گذشته از کدام برنامه‌ها بیشتر استفاده کرده‌اند.

در پایان اشاره کنیم که این ویژگی‌ها به صورت پیش‌نمایش در پرتال Microsoft Family در دسترس قرار دارند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن